Bir İnsan Neden Mutsuz Olur

Bir İnsan Neden Mutsuz Olur

Bir İnsan Neden Mutsuz Olur 

" Bir İnsan Neden Mutsuz Olur " hadi gelin biraz bunu tartışalım. Eğer aşağıya yazdıklarımı yapıyorsanız mutsuz hissetmeniz o kadar doğal ki o yüzden bunlar yapmayın derim ben. 

- Her şeyi ve her söyleneni kafaya takmak. Şimdi bunu neden dediki, ne demek istediki diye düşünmek ve kedini ikna edecek sebepler ararken içindeki gücünü, bunlarla tüketmek.

- Seni önemsemeyen, umrunda bile olmadığın ve hayatına hiçbir şey olmamış gibi devam eden insanları gece gündüz düşünmek.

- Sürekli kendini suçlamak, hatayı kendinde aramak.

- Kendini hiç sevmemek ve beğenmemek. Kendi kendini değersiz hissettirmek.

- İnsanların seni duygusal olarak yormasına ve yıpratmasına izin vermek. Bir süre sonra gücünü içindeki güçsüzlükle tüketirken bulacaksın ve zamanla gücün tükenmiş olacak, duygusal olarak çok yorulmuş olacaksın.

Aklına Şunları Getir :

- Unutma her kötü söz, yorum ve yaklaşım sahibine aittir. İnsan başkasını tanımlarken kendini, hayata ve insanlara nasıl baktığını anlatıyordur aslında. İnsanların nasıl yaklaşımda bulunduğu, neler söylediği, karşıdaki kişilerin ne olduğu ile ilgili değil kendi şahsiyetleri ve kimlikleri ile ilgilidir. Üslubun kimliğindir.

- İnsanlar mükemmel değildir. Hiçbir zaman olmayacaklar. Sadece her zaman mükemmel olmaya çalışacaklar. Bu yüzden hatayı hep kendinde arama. İki tarafta da ara. Hepimiz hata yapabiliyoruz. Hata sende bile olsa kendini duygusal olarak yormamalısın. 

[ Tabiki bu küçük olaylar için geçerli gidip her olayda böyle düşünmek hata olur. Ne yapılıyorsa önceden düşünülüp - tartılmalı ve insanlar sonucuna katlanmalı bence. ]

- Kendini sevmeyi, değer vermeyi dene. Sana iyi gelen insanlarla iletişime geçmeye çalış. Yeni şeyler öğrenmek ve bunları uygulamak beynin hoşuna gider çünkü beyin rutin şeyleri sevmez.

❗ Ayrıca " Kokoloji Kişilik Testi Yapıyoruz " yazımı da okuyabilirsiniz.


Kendi evrenini yaşayan bir mühendis.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder