Hoşlanılan Kişiden Neden Soğunur ?

Hoşlanılan Kişiden Neden Soğunur

Hoşlanılan Kişiden Neden Soğunur 


Günümüzün belki de en büyük sorunu bir insanla tanıştığınızda hissettiğiniz duyguları zamanla yitirmek hatta gıcık olma seviyesine gelmek. Peki bunlar birden bire mi oluyor ? Tabiki hayır bunda tek taraf değil iki tarafında yaptığı saçma sapan olaylardan dolayı insanlar birbirinden soğuyor. Peki neler yapılıyor bakalım : 

1 ) " Sen kimsin " tavırları. Daha doğrusu umursamaz tavılar diyebiliriz. Ne dersen ya da ne yaparsan yap bir kulaktan girip diğerinden çıkması.

2 ) İlgisini ve sevgisini garantiye aldığını düşünüp, kendisini bir şey sanıp rahat davranması. Ya cidden böyle şeyler nasıl oluyor anlamıyorum şahsen ben, insanlar evleniyor boşanıyor bu sebeplerden. Özellikle de ilişkilerde bu moda nasıl girilebiliyor ?

3 ) Kaçan kovalanır psikolojisine girip, öyle davranarak karşı tarafı daha çok bağlanacağını düşünmesi. Saçmalığın daniskası değil mii ? Ben kaçanı değil de benimle yol alanı tercih ederim şahsen. Ama bu tarz şeylerden cidden etkilenen insanlar oluyor ama sonra eskisi gibi hissedilmiyor bence yapmayın derim. 

4 ) Kıskandırmak için gereksiz çabalara girilmesi. Bir insan kıskançsa kıskanıyordur ya da cidden hiç kıskanç olmayan insanlar var. Neden bu çaba ?

5 ) Sürekli görüldü atarak, karşı tarafı boşlukta bırakması. Bunun açık halini söyleyeyim benim konuştuğum başka kişilerde var demek oluyor üzgünüm ama 

6 ) Gereken ilgiyi, sevgiyi göstermemesi ve zaman ayırması. Seven her türlü ilgilenir zaten diye düşünüyorum.

7 ) İlgiye karşı gösterilen duyarsızlık. 

8 ) Sosyal medya da herkese mavi boncuk dağıtır. 


❗ Ayrıca " Bir İnsan Neden Mutsuz Olur " yazımı da okuyabilirsiniz.Kendi evrenini yaşayan bir mühendis.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder